Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Garanti & İade Koşulları

İade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Satılan tüm ürünler, orijinal olup üretici firmaların ve Der Kitabevi Yayinevi Dağ. Paz. Ltd. Şti. garantisi altındadır. 

Müşterilerimiz satın almış ve teslim almış oldukları siparişlerindeki eserleri veya yayınları teslim tarihinden itibaren 7 günlük süre içerisinde, teslim alınan şekli ile iade edebilir. Ürün satılabilirlik özelliğini korumalı hiç bir şekilde zarar görmüş olmamalıdır. Aksi takdirde tarafımızdan kabul edilmeyecektir.

1 - Satılan ürünün hatalı olması durumunda,

Ürünlerle ilgili sorunlarda: 

  • Teslimat sırasında fark edilmesi olanaklı olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konudaki isteğinizin kabulü için:
  • İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürünlerle birlikte gönderilmelidir.
  • İade işlemi teslim tarihini takip eden 7 gün içinde başlatılmış olmalıdır.
  • İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.

Der Kitabevi Yayinevi Dağ. Paz. Ltd. Şti. iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masraflarını Der Kitabevi Yayinevi Dağ. Paz.Ltd.Şti üstlenir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması, ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış girilmesi ve iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.

2 - Teslimatçı firmadan (kargodan) kaynaklanan sorunlarda:

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 

Ancak paket tarafınızdan teslim alınırsa teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Der Kitabevi Yayinevi Dağ. Paz. Ltd. Şti’ye bildirilmelidir. Der Kitabevi Yayinevi Dağ. Paz. Ltd. Şti en kısa sürede yeni bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

* İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. 

* Ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

İadeler 30 gün içerisinde değerlendirilerek yapılması gerekli işlemler gerçekleştirilecek ve size bilgi verilecektir. Ürün iadesinin yukarıda belirtilen koşullara uygun şekilde gerçekleştirilmesi halinde, iade işlemine konu ürün bedeli kabul edildikten en geç 3 iş günü içerisinde Der Kitabevi Yayinevi Dağ. Paz. Ltd. Şti tarafından hediye çeki olarak tanımlanır.

 

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. 

Siparişiniz kargoya verilmeden 0212 527 01 65 nolu ("Bize Ulaşın" linkindeki telefon numaralarını arayarak) veya siparis@deryayinevi.com.tr mail adresinden siparişinizi iptal ettirebilirsiniz.

Kapat